Event – „Dni Rzemiosła” – 14.06.2023r.

Cech Rzemiosł Wielobranżowych informuje, że dnia 14.06.2023r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 20 o godz. 10:00 odbędzie się event „Dni Rzemiosła”.

W trakcie eventu odbędzie się wręczenie nagród w konkursie „Zawody rzemieślnicze w moim środowisku”

W ramach tego wydarzenia przewidziane są:

• 2 prelekcje dotyczące przyszłości rzemiosła
  • stoiska prezentujące firmy zrzeszone w Cechu z możliwością zachęcenia uczniów do nauki zawodu, będzie można obejrzeć stosika prezentujące mi.in takie zawody jak piekarz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych.

W ten sposób pracodawcy będą zachęcać uczniów do nauki w zawodach rzemieślniczych.

Organizacja Dni Rzemiosła stanie się okazją do dyskusji na temat roli rzemiosła wczoraj i dziś. Łącząc to co przekazywane z pokolenia na pokolenie z innowacyjnymi rozwiązaniami, współczesnymi możliwościami technologicznymi, sprzętowymi i materiałowymi, stawiamy rzemiosło na nowej drodze rozwoju.

Zastanowimy się nad tym jak dziś promować rzemiosło. Pobudzać potrzebę konsumenta na korzystania z usług rzemieślników, kupowania wyrobów, które niosą ze sobą dobrą jakość, historię przedmiotu i wspierają lokalną przedsiębiorczość. Podczas spotkań poruszony temat aktywizacji zawodowej młodych i zachęcenie ich do kształcenia w zawodach rzemieślniczych.